nieuws
31 maart 2026

Van het duikshowbad in Bellewaerde Park naar het EK

Sommige prestaties beginnen op verrassende plekken. In Bellewaerde Park traint Lander Roels elke dag in het duikshowbad dat enkele jaren geleden door Tides werd gerealiseerd — en dat brengt hem deze zomer naar het EK high diving als eerste Belg ooit.

Die prestatie komt niet uit het niets. Als stuntman stort Roels zich dagelijks vanop 20 meter hoogte naar beneden tijdens de shows in Bellewaerde. Het duikshowbad waarin hij traint, werd door Tides ontworpen en gerealiseerd en vormt vandaag een unieke trainingsplek in België.

Het is bovendien de enige locatie in het land waar duiken van 25 meter mogelijk is. Met drie stuntshows per dag verlegt Roels er telkens opnieuw zijn grenzen en bouwt hij stap voor stap aan zijn voorbereiding richting de top.

Op 7 en 8 augustus - onder voorbehoud van de weersomstandigheden - volgt het moment van de waarheid. Dan vertegenwoordigt hij België op het EK high diving. Eén ding is zeker: zijn training begint elke dag opnieuw ... in Bellewaerde Park.

TIDES Gent Groeit +3

dynamische project manager - creatieve architect - energetisch-bewust ingenieur technieken. Creëer mee aan ons team en duurzame bedrijven!